97 százalékkal zuhant az Allianz nyeresége
97 százalékkal zuhant az Allianz nyeresége
Európa legnagyobb biztosítótársasága, az Allianz SE (ALV) nyilvánosságra hozta első negyedéves eredményeit. A nyereség 97 százalékkal, 1,15 milliárd euróról 29 millióra zuhant. A nyereség ilyen nagy mértékű csökkenése a Dresdner Bank eladásával kapcsolatos kiadásokkal és a befektetések leírásával magyarázható. A rendszeres tevékenységből származó nyereség – amely magába foglalja a banki divízió eladásából származó bevételeket is – 69 százalékkal 424 millió euróra esett vissza. A bevételek 27,7 milliárd eurót tettek ki.
Az Allianz részvények nem sokkal nyitás után 2,21 százalékos csökkenéssel 73,939 eurón tartózkodnak.
Fio, o.c.p., a.s.,
E hírt a Fio o.c.p., a.s. a Fio, burzovní společnost, a.s.-től vette át.
A Fio o.c.p., a.s. felügyeleti szerve a Národná banka Slovenska (Szlovák Nemzeti Bank).
E befektetési ajánlások tartalma nem volt közölve a kibocsátóval.
A Fio, burzovní společnost, a.s. market maker a prágai értéktőzsdén (Burza cenných papírů Praha, a.s.) és az RM-SYSTÉM, a.s. elektronikus tőzsdén.
A Fio, burzovní společnost, a.s. a következő kibocsátók árjegyzője: Komerční banka, a.s., ČEZ, a.s., Telefónica O2 C.R., a.s., UNIPETROL, a.s., Erste Bank der oesterreichischen Sparkassen AG, Orco Property Group, Philip Morris ČR a.s., Zentiva, a.s., Central European Media Enterprises, Ltd.
A Fio, burzovní společnost, a.s. a befektetési ajánlások kapcsán rendszeres ellenőrzéssel előzi meg az érdekellentét kialakulását.
A Fio, burzovní společností, a.s. felügyeleti szerve a Česká národní banka (Cseh Nemzeti Bank).